ABD Başkanı Donald Trump koronavirüse mi yakalandı haberi, bütün piyasaların dengesini değiştirdi! Bu haberle birlikte bitcoin düşüş yaşarken altın yükselişe geçti.

Donald Trump Twitter hesabı üzerinden First Lady Melania Trump ve kendisinin COVID-19 test sonuçlarının pozitif çıktığını ve tedavi ve karantina süreçlerinin başlayacağını açıkladı. Bu haber piyasalardaki satışları etkiledi. Avustralya ASX All Ordinaries endeksi %1.35 düşertü, ABD piyasalarında S&P 500 vadelileri yüzde 2 değer kaybetti. Öte yandan altın %0.44 artış göstererek 1913 dolara çıktı. Bitcoin ise % 2’e yakın kayıp yaşayarak 10 bin 678 dolardan 10 bin 382 dolara kadar geriledi.

ABD başkanı Donald Trupm’ın koronavirüse yakalanma haberine bağlı olarak piyasalarda yaşanan fiyat düşüşü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), BitMEX’i yasaları ihlal ettiklerine dair yayımlanan haberden sonra geldi. BitMEX nedeniyle %4’lük düşüş yaşayan Bitcoin, daha sonra Trump’ın Covid-19’a yakalandı haberiyle de %2 düşüş yaşamış oldu.

tr_TRTurkish