Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, Chiliz Chain hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre Chiliz Chain’in bir üst versiyonunun çalışmalarına başladılar. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar, yeni versiyon ile birlikte non-fungible token (NFT) ve taraftar tokenı gibi çeşitli tokenlar üretebilecekler.

Alexandre Dreyfus, geçtiğimiz hafta FC Barcelona Fan Token’ın Binance’te listelenmesi ile ilgili bir paylaşım yapmıştı. Paylaşımında Socios.com uygulamasından bahsetti. 2 hafta içerisinde yeni özelliklerin ekleneceğini açıkladı. Böylece ChilizChain v2.0′nun duyurusunu yaptı.

Yani artık ChilizChain, Ethereum altyapısı ve proof-of-authority (PoA) algoritmasını kullanan side-chain olarak faaliyet gösterecek. Henüz gelişim aşamasında olsa da ChilizChain v2.0’da non-fungible token ve taraftar tokenı mint edilebileceği belirtildi.

Açıklamalara göre ChilizChain v2.0’nun varsayılan tokenı, CHZ olacak. Ayrıca Mainnet için henüz net bir tarih verilmedi ama testnet’in çok yakında hazır olacağını söyledi. Alexandre Dreyfus, kuruluş olarak yolun çok başında olduklarını söyledi.

tr_TRTurkish