Arjantin Futbol Federasyonu (AFA), Web3 taraftar etkileşimine yönelik adım atarak NFT tabanlı sanal emlak oyunu Upland ile ortaklık kuruyor. Anlaşma, AFA’nın taraftarlarına özel dijital koleksiyonlar ve çevrim içi olarak buluşacakları bir alan oluşturmayı planlıyor.

AFA Başkanı Claudio Fabian Tapia konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Arjantin Profesyonel Ligi, taraftar deneyimini iyileştirmek için yeni teknolojileri kullanma şansını uzun zamandır bekliyordu” dedi.

Yeni gelir kaynağı

Bu anlaşma ile birlikte teknolojide inovasyon sağlayan ve dijital ürünler üreten en iyi kişilerle iş birliği yaptığını söyleyen AFA Başkanı, “Böylece tüm katılımcı kulüpler için yeni bir gelir kaynağı oluşturulmuş olacak.” diye konuştu.

Oyunun 3 milyondan fazla kullanıcısı var

Gerçek dünyadaki yerlerle bağlantılı sanal arazilerin alınıp satılmasını içeren Upland oyununa 3 milyondan fazla kişi kaydoldu. Metaverse oyununu geliştiren girişim şirketi, Kasım 2021’de Animoca Brands liderliğindeki bir turda 18 milyon dolar elde etmişti. O dönemde şirketin değeri yaklaşık 300 milyon dolardı.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish