Edward Snowden, Bitcoin hakkındaki yorum yaptı. Snowden, Çin yasaklarının Bitcoin’i daha da güçlendirdiğini söyledi. Ayrıca devletlerin Bitcoin’i yasaklama ihtimalinin olduğunu da söyledi.

Edward Snowden, bir kez daha Bitcoin‘e desteğini 4.8 milyon takipçili Twitter hesabından fiyat gidişatı hakkında yorum yaparak gösteredi.

Snowden tweet’inde şunları söyledi: “Bazen o günleri düşünüyorum ve o dönemler kaç kişinin Bitcoin aldığını merak ediyorum. O dönemden beri fiyatta 10 katı bir artış var. Hatta şu anda Bitcoin’in anlaşılabilmesi ve destek görmesini engellemek için devletlerin organize hareketleri de söz konusu… Çin yasaklayacak kadar ileri gitti. Ancak bu Bitcoin’i daha da güçlendirdi.”

Snowden, Bitcoin’in çok ciddi düşüş yaşadığı 13 Mart tarihinde de “Uzun zaman sonra ilk kez Bitcoin almalıymışım gibi hissediyorum. Düşüşün çok fazla sebebi yoktu ama çok fazla panik yarattı” demişti.

2020 yılının Şubat ayında 10 bin doların da üzerine çıkan Bitcoin, koronavirüs haberleri ve vakaların artmasıyla büyük bir düşüş içine girdi. 3400 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Bir takipçisinin kendisine yazdığı “Engellenemez olanı geciktirmeye çalışıyorlar” sözüne Snowden, “Belki de öyledir ama geçen yüzyıl altına yaptıklarını unutma. İş bitene kadar bitmiş olmaz” şeklinde yorumladı. Ayrıca Snowden, devlet tarafından bir yasak ihtimali olduğuna değindi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish