Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), deprem bağışı adı altında toplanan yasa dışı altı kripto cüzdanını kapattı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Kahramanmaraş merkezli deprem felaketini fırsat bilerek kripto cüzdanı oluşturup, gayri resmi bir şekilde bağış toplayanlara yönelik hamle yaptı. EGM, kripto bağışını hedef alan 6 kripto cüzdanını kapattı.

EGM, Kripto Bağışı Dolandırıcılarına Yönelik Hamle Yaptı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar illerde yaşanılan depremlerin ardından, sözde deprem bağışı adı altında oluşturulan yasa dışı altı kripto cüzdanını kapattı.

Birçok sahte hesabın kendisini STK adı altında göstererek yardım topladığı ve kripto bağış kampanyalarını fırsata çevirip dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunduğu öğrenildi.

EGM tarafından yapılan açıklamada da sanal devriye faaliyetleri kapsamında depremlerin ardından sosyal medya platformları aracılığıyla yardım çağrısında bulunan şahısların, adres ve lokasyon bilgilerinin tespit edilerek ilgili birimlerle koordinasyon kurulduğu belirtti. 

Böylelikle, 15 kadar sosyal medya hesabının deprem yardımı altında para talep ettiği ve 6 kripto varlık cüzdan adresini kullandığı belirtti. Hatta EGM, bu cüzdanların devre dışı kalmasını sağladı ve bu kapsamda 17 kişiyi tutukladı.

EGM tarafından yapılan açıklamada, kapatılan 6 kripto cüzdan adresinin bilgilerine henüz yer verilmedi. Bu cüzdanların neler olduğu merak konusu oldu.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish