Elon Musk, Twitter üzerinden şu ana kadar hiç dogecoin (DOGE) satmadığını ve asla satmayı düşünmediğini açıkladı. 

Musk, dün öğle saatlerinde attığı tweet ile dogecoinin 1 dolar seviyelerine ulaşabileceğine yönelik sinyal verdi. Geçtiğimiz günlerde bitcoinin enerji tüketimine ilişkin yaptığı yorumlarının ardından; şimdi de dogecoinin enerji tüketimi hakkında konuştu. Elon Musk, DOGE’larını satmayı düşünmediğini ve dogecoinin kullandığı enerji tüketimini açıkladı. DOGE’un sistem genelinde kullandığı toplam enerjiyi; maksimum işlem oranına bölümünün 0.1KWh olduğunu, bunun da ideal olduğunu söyledi.

Houstan’daki TRG Datacenters adlı bir veri merkezi; nisan 2021 tarihli raporunda dogecoinin işlem başına 0,12 kWh tükettiğini açıkladı. Bir sosyal medya kullanıcısı, Lightning Network’ün merkezsizlikten feragat etmeden de ölçeklenebildiği için Musk’a bunun gibi ikincil-katman teknolojiler hakkındaki görüşlerini sordu.

Musk, soruları; “Hakikaten merkezsiz bir finansa erişme gücünü halka vermek, yüce ve önemli bir gaye. Katman sayısı, öngörülen bant genişliğine, hesaba (compute) bağlı. İkisi de hızla artıyor. Bana göre bu, gelecekte tek bir katmanın, insanlığın yaptığı tüm işlemleri kaldırabileceği anlamına geliyor. Şimdilik, Lightning gerekiyor.” şeklinde yanıtladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish