3 gündür yükseliş grafiği çizen bitcoin Elon Musk’ın tweet atmasıyla geri çekilme yaşadı.

Tesla CEO’su Elon Musk günün ilk saatlerinde bitcoin hakkında paylaşım yaptı. Daha sonra BTC’de geri çekilme görüldü. Son zamanlarda yaptığı bitcoin enerji tüketimi ve Tesla’nın ödeme aracı olarak artık BTC kullanmayacağına dair yaptığı paylaşımlardan önce; Elon Musk kripto para yatırımcıları tarafından hayranlık duyulan birisiydi. Fakat son 1 ay içerisinde yaptığı açıklamalar nedeniyle hayranlık yerini düşmanlığa bırakmakta.

Musk önce bitcoin ve kırık kalp emojisi, ardından da kripto para ekosisteminde sürekli olarak kullanılan bir resmi paylaştı. Bu paylaşımlarını bazı yatırımcılar, Musk’ın BTC’lerini sattı şeklinde yorumladı. Fakat Elon Musk’tan bu konuya ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak bitcoin fiyatında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Oysa haziran ayına 39.000 dolar gibi iyi bir düzey ile başlamıştı. Ancak haberin yazıldığı sırada Bitoin 36.456 dolardan işlem görüyor.

Haziran ayına pozitif başlangıç olması, hem yatırımcıların hem analistlerin yüzünü güldürmüştü. Ancak Musk yine piyasayı manipüle ettiği için kripto para ekosisteminin tepkisini çekecek gibi duruyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish