Clubhouse üzerinden katıldığı yayında sosyal medyadaki gelişmeler hakkında konuşan Elon Musk, Bitcoin sorularına da cevap verdi.

Son zamanlarda yoğun ilgi gören Clubhouse uygulaması Facebook ve Instagram’dan farklı olarak ses temelli yeni nesil bir ağ olarak ortaya çıktı. Clubhouse kullanıcılarına özel sohbet odaları üzerinden kaliteli bir aktarımla iletişim kurma imkanı sunuyor. Geçtiğimiz günlerde de Clubhouse üzerinden yapılan yayına katılan Elon Musk, canlı yayında yönetilen sorulara cevap verdi.

Clubhouse üzerinden katıldığı görüşmede Bitcoin hakkında konuşan Musk, Bitcoin’nin geleceği parlak olduğunu söyledi. Geçen hafta Twitter biyografisine Bitcoin yazarak fiyatın artmasına sebep olmuştu. Bunun üzerine Bitcoin’e ilişkin sorulara yanıt vermek zorunda kalan Musk; Bitcoin yatırımı yapmakta geç kaldım ama geleceğini parlak görüyorum diye cevapladı. Ayrıca Bitcoin’in geleneksel finans camiasından kabul görmenin eşiğinde olduğunu söyledi.

Elon Musk’ın hamlesinden sonra Bitcoin fiyatı yukarı doğru yön değiştirse de JPMorgan analistleri uyardı. Buna göre Bitcoin’nin bu performansı sağlam bir temele dayanmıyor. Bu sebeple tekrar düşüş gösterebileceğini açıkladılar.

tr_TRTurkish