Pazartesi günü bir anket başlatan ve üstelik Twitter CEO’luğunu bırakma girişimi gösteren Elon Musk’ın sosyal medya platformu için bir CEO arayışında olduğunu duyurdu.

Musk, Twitter’dan düzenlediği anket sonuçlarına göre hareket edeceğe benziyor. CEO’luğu bırakıp bırakmamayı Twitter kullanıcılarına soru yöneltip Musk, çıkan “Evet, bırakmalı” sonucunun ardından şirket için CEO arayışına girdi.

iddialara göre Musk arayışlarına, ünlü Twitter anketinden de önce başladı.

Sürekli söylem değiştiriyor

Daha önce Twitter’la ilgili bir dava duruşmasında, Twitter CEO’luğunda uzun süre kalmayacağını açıklayan Musk, birkaç gün önce attığı tweet’te ise kendisinin yerine gelecek iyi bir CEO bulamadığını söylemişti. Mustk açıklamasında “Konu bir CEO bulup bulmamak değil, benden sonra Twitter’ı yaşatabilecek bir CEO bulmak…” şeklinde konuştu. Daha sonra ise 17 milyondan fazla kişinin katıldığı bir anket başlatmış ve CEO’luk görevini bırakıp bırakmama kararı kullanıcıların belirlemesini istemişti.

Çıkan “Evet” kararının ardından ise Musk’ın yeniden CEO arayışlarına başladığı belirtiliyor.

Son olarak daha önce Musk’ın bu konudaki söz ve adımlarına olumlu yanıt veren Tesla hisseleri ise bu kez aynı yükseliş hareketini göstermedi ve beklenilen ivmeyi yakalayamadı.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish