Elon Musk kripto paralar ile yaptığı açıklamalarla kripto evrenini 2021 yılında çok fazla manipüle etmişti. Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, Twitter’dan Dogecoin ile ilgili bir açıklama yaptı. Elon Musk, Tesla olarak Dogecoin ile satın alınabilecek ürünler olacağını açıkladı.

Son boğa sezonuna yaptığı açıklamalar ile damga vuran Tesla ve SpaceX CEO’su Musk; düşüş trendinin hakim olduğu piyasada Dogecoin’nin fiyatını yükseltecek tweet attı.

Musk, 60 milyondan fazla takipçisinin olduğu kişisel Twitter hesabından;  “Tesla, Doge ile satın alınabilecek bazı ürünler yapılacak ve sistemin nasıl çalıştığını incelenecek” dedi. Musk’ın tweet’i binlerce RT ve FAV alırken, Dogecoin’nin fiyatı %30 yükseliş yaşandı.

Geçen hafta yaşanan düşüşle birlikte Dogecoin’de 0.15 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Elon Musk’ın söz konusu tweet’inin ardından DOGE, 0.20 doların üzerine çıktı. En büyük kripto paralar sıralamasında da, tweet öncesinde 11. sırada olan DOGE, kısa sürede gelen artışla 9. sıraya yükseldi.

TIME dergisi tarafından yılın kişisi seçilen Musk, verdiği röportajda Bitcoin’in değer saklama aracı olarak iyi bir varlık olduğunu ama ödemeler konusunda Dogecoin’in,daha avantajlı olduğunu belirtmişti. Öte yandan Musk, para konusunda birçok insanın az bilgi sahibi olduğunu düşündüğünü söyledi.

Elon Musk Time Dergisi Tarafından Yılın Kişisi Seçildi!

Time Magazine tarafından yılın kişisi seçilen Musk, Dogecoin’in işlemleri Bitcoin’den daha uygun dedi. Haberin devamını okumak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish