Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ve Ether hakkında konuştu. Ve Dogecoin’in takdiri hak ettiğini ifade etti.

Dogecoin ile ilgili içerik üreten YouTuber’ın “Dogecoin güncellemesi yakında geliyor! Bu güncelleme Doge’u, dünyanın en çok kullanılan para birimlerinden biri haline getirecek. Ve mükemmel şekilde konumlandıracak.” şeklindeki tweet’ine Elon Musk şu yanıtı verdi:

“BTC ve ETH çok katmanlı bir işlem sistemini takip ediyor ama temel katman işlem oranı yavaş ve işlem ücreti yüksek. Temel katman işlem oranını maksimize eden ve fiilen ikinci katman olarak hareket eden borsalarla, işlem ücretini azaltan Doge, bence takdiri hak ediyor.”

Elon Musk ile Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin buluşacağı Bitcoin etkinliği yaklaşıyor. 21 Temmuz’da iş dünyasına Bitcoin’in anlatılacağı The B Word etkinliğinde Musk ve Dorsey yer alacak. Öte yandan Tesla’nın CEO’su Musk, şirketin şubat ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamış; bir sonraki ay da Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlamıştı. Ardından Bitcoin madenciliğinde fosil yakıt kullanımını gerekçe göstererek vazgeçmişti. Bu nedenle söz konusu etkinlikte neler açıklayacağı kripto para piyasasının gündeminde.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish