Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in kurucu ortağı Jackson Palmer’a yönelik eleştirilerini daha da sertleştirdi. Tweet’inde Avustralyalı yazılımcının tek bir satır bile DOGE kodu yazmadığını iddia etti.

Buna yanıt olarak ise Palmer, şimdi silinmiş olan bir Tweet’inde DOGE’a katkılarını içeren bir Github sayfasına link verdi.

Musk’ın başlıca destekçilerinden biri olan Dogecoin’in diğer kurucu ortağı Billy Markus, ne kendisinin ne de Palmer’ın başlangıçta bir şakadan başka bir şey olması amaçlanmayan projeye çok fazla katkıda bulunmadığını tweetleyerek gerilimi azaltmaya çalıştı.

Musk Markus’un alçakgönüllü davrandığını belirterek Markus’un mizah anlayışı ve ciddiyetsizliğinin Dogecoin’in popüler olmasına katkı sağladığını söyledi.

2015’te kripto para topluluğu karşısında hayal kırıklığına uğradığını ifade eden Palmer; geçen yıl Musk’ın başını çektiği Dogecoin çılgınlığının zirvesinde milyarderi “bencil bir dolandırıcı” olarak suçlamıştı.

Kısa bir süre önce Elon Musk hakkında yerel bir dergiye röportaj veren Palmer; Musk’ın kodlama bilgisinin zayıf olduğunu iddia etmişti. Bu açıklaması Musk’ın gerçekten de sinirlerini bozmuşa benziyor. Musk, çocuklarının 12 yaşında bile Palmer’dan daha iyi kodlama yapabildiğini Twitter üzerinden paylaşmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish