Elon Musk, merkezsiz yapıları sayesinde kripto paraların, Çin hükümetine meydan okuduğunu öne sürdü.

Küresel düzenleyiciler kripto para sektörünü incelemeye devam ederken, Musk kripto para desteğini yineledi. Musk kripto paralar için yok edilemez ifadesini kullandı.

CNBC’nin haberine göre Musk, Kaliforniya’da düzenlenen Code Conference etkinliğinde; “Kriptoyu yok etmek mümkün değil, fakat hükümetler tarafından çalışmasının yavaşlatılması mümkün” dedi.

Musk’a göre, kripto para birimlerinin merkezsiz doğası; geçen cuma günü kripto paraya karşı savaş ilan eden Çin hükümeti için bir meydan okuma.

Musk, “Kripto para biriminin temel olarak merkezi hükümetin gücünü azaltmayı amaçladığını düşünüyorum. Bundan hoşlanmıyorlar.” dedi.

Ayrıca, Çin’in kripto para konusundaki baskılarının, ülkenin elektrik üretimi sorunlarıyla ilgisi olabileceğini söyledi.

“Bunun bir kısmı aslında Çin’in birçok yerindeki elektrik kesintilerinden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda birçok Güney Çin’de rastgele elektrik kesintileri yaşanıyor. Çünkü güç talebi beklenenden daha yüksek. Kripto madenciliği bunda rol oynuyor olabilir” ifadelerini kullandı.

Elon Musk, kendisini büyük bir kripto para uzmanı olarak görmemesine rağmen; düzenleyicilerin kripto para biriminin benimsenmesini yavaşlatmaya çalışıldığını söyledi.

ABD hükümetinin kripto para düzenlemelerine dahil olup olmayacağı sorulduğunda Musk; Hiçbir şey yapmayın derdim şeklinde yanıt verdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish