Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Musk, bu Noel bayramında da Dogecoin’i boş geçmedi. Dönem dönem “Dogecoin babası” olarak anılan Musk, Twitter hesabından Dogecoin’in simgesi olan, Noel Baba kostümü giydirilmiş “Shiba Inu” cinsi köpeğinin fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta ayrıca Dogecoin logosu da yer aldı. 10 binin üzerinde retweet ve 300 binin üzerinde beğeni alan paylaşımın görüntülenme sayısı da 20 milyonu geçerek viral etki oluşturmayı başardı. Musk, geçen senenin Noel’inde de benzer bir paylaşım yapmıştı.

Dogecoin, geçen hafta Avrupa’nın en büyük kripto para borsalarından biri olan ve aynı zamanda dünyanın en eski kripto para borsalarından olan Bitstamp’te listelenmeye başladı. Bitstamp üzerinde artık dolar ve euro ile işlem gören Dogecoin’de 30 gün boyunca 1000 dolara kadarki işlemler için alım satım ücreti de sıfırladı.

Şu anda Dogecoin yatırımcılarının merak ettiği konu ise Twitter’da Dogecoin ile bir entegrasyonun olup olmayacağı. Özellikle Twitter üzerinde yapılan ödemelerde Musk’ın Dogecoin’i kullanabileceği öne sürdü. Bu doğrultuda henüz net bir gelişme yok ancak Musk, fiyat düşmüş olsa da Dogecoin’den elini çekmiyor.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish