Twitter’ın patronu ve Tesla CEO’su Elon Musk attığı bir tweet’le dijital bir varlığın fiyatının arttığı artık herkes tarafından biliniyor. Dogecoin ile ilgili bir şeyler söylemesi beklenen Elon Musk en son Milady Maker serisi NFT görseliyle tweet attı. Söz konusu tweet’ten sonra Milady Maker’dan esinlenerek oluşturulan ancak NFT serisiyle bir ilişkisi olmadığı anlaşılan Milady Meme Coin’in (LADYS) fiyatı tam yüzde 5 binden fazla arttı.

Görselde “Meme diye bir şey yok. Seni seviyorum.” yazısı yer alıyordu. Tweet, bir saatten kısa bir süre içinde 4 milyondan fazla görüntülendi ve on binlerce etkileşim aldı.

Tweet sadece Miladys NFT sahipleri ve Web3 alanındaki bireyler arasında bir coşku ve heyecan oluşturmakla kalmadı, üstelik varlıkların değerinde de önemli bir artışa sebep oldu.

NFT piyasası genelinde de artış var

Diğer yandan OpenSea’ye göre, pazar genelinde satışlarda bir artış oldu. Bir saat içinde, koleksiyondan 600’den fazla NFT satıldığı düşünülüyor.

Bu arada Milady Maker tartışmaların odağı olmuştu. Oluşturucusu Charlotte Fang’in geçen yıl içerisinde ırkçı ve küfürlü tweet’ler paylaşan sahte bir Twitter hesabı işlettiğini açıklamasının ardından NFT fiyatları düşmüştü. Fang o dönemde ekipten istifa ettiğini duyurmuştu.
Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish