Son yıllarda kripto para dünyasının en çok konuştuğu isimlerin başında gelen Elon Musk, olumsuz da olsa, yeni bir rekora imza attı ve tarihte en çok para kaybeden isim oldu. Musk, 2021 yılının Kasım ayından beri Bitcoin’in 69 bin dolar ile rekor kırdığı dönemden bu yana 182 milyar dolar kaybetti.

Twitter, Tesla, SpaceX ‘in sahibi ve CEO’su konumundaki Elon Musk, dünyanın en zengin insanı konumuyla, servet kaybında dünya tarihindeki herkesten daha fazla para kaybeden isim olarak rekor kırdı.

Forbes’un verdiği bilgi doğrultusunda Musk, Kasım 2021’den bu yana kaybettiği 182 milyar dolar ile Guinness rekorlar kitabına girmeye de hak kazandı. Forbes haberinde, kaybın 200 milyar doları da geçebileceği söylendi.

Bir önceki rekorun 4 katı!

Musk’tan önce bu rekora sahip olan kişi Softbank’ın CEO’su ve kurucusu olan Masayoshi Son’du. Masayoshi Son, 2000 yılındaki krizde 58.6 milyar dolar kaybetmişti.

Musk’ın 2021 Kasım’ındaki servetinin değeri yaklaşık 340 milyar dolar civarındaydı.

“Twitter alımı etkiledi”

Bununla birlikte Guinness Dünya Rekorları’ndan yapılan açıklamada, Musk’ın servet kaybında Twitter alımı da dikkat çekiyor. Musk’ın Twitter alımı sırasında, büyük Tesla hisse satışları yapmak zorunda kaldığını ve bunun da servetinin önemli bölümünü azalttığını belirtti.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish