Time Magazine tarafından yılın kişisi seçilen Elon Musk, Dogecoin’in işlemleri Bitcoin’den daha uygun dedi.

Time Dergisi tarafından 1999 yılında Amazon’un kurucusu Jeff Bezos yılın kişisi seçilmişti. 2010 yılında ise bu ünvan Facebook’un kurucusu Marc Zuckerberg’e verildi. 2021 yılının kişisi ise Elon Musk oldu.

Elon Musk, Time Degisine verdiği son röportajda Dogecoin ve Bitcoin arasındaki farklara şu şekilde değindi; “Bitcoin düşük işlem hacmine sahiptir ve işlem maliyetleri yüksektir. Temelde bir değer saklama aracı olarak uygundur. Ancak Bitcoin, işlemler için uygun bir para birimi değildir.”

Dogecoin biraz enflasyonist olsa da zamanla enflasyonunun düştüğünü söyleyen Musk; “İnsanları, bir değer saklama aracı olarak kullanmaktan çok harcamaya teşvik eder.” dedi.

Bu yıl Musk Kişisel Twitter adresi üzerinden paylaştığı bir tweet ile meme coin akımını başlattı. Ayrıca şaka amaçlı Bitcoin parodisi olarak ortaya çıkan Dogecoin’in, değerli bir kripto para birimi olmasını sağladı.

Tesla’nın sahibi ve CEO’su olan Musk, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Hatta Bitcoin’i Tesla alımlarında ödeme aracı olarak kabul ettiğini açıklamıştı. Daha sonra Bitcoini kullanmaktan vazgeçtiğini açıklayarak kripto para piyasasını manipüle etmişti.

Elon Musk’tan Binance CEO’suna Dogecoin Sorusu!

Elon Musk, lider kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya, kendisine gelen şikayetlerden sonra Dogecoin müşterilerinin durumunu sordu. Haberin devamını okumak için tıklayınız…

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish