Twitter’ı satın almasının ardından Twitter’da köklü değişiklikler yapan Elon Musk, Twitter 2.0 vizyonu noktasında şimdi de ofislere uyku odaları yaptırmaya başladı.

Geçtiğimiz ay, şirket çalışanlarına “Ya ayrılın ya da yeni şartları kabul edin” diyen Elon Musk şimdi de Twitter ofislerine uyku odaları yaptırması ile dikkatleri üzerine çekti.

ABD medyasından Forbes’un haberine göre, Twitter’ın San Francisco’daki ofisinde işe giden çalışanlar ofislerinde uyku odalarının içerisinde büyük yataklar, başucu lambaları, büyük ekranlar ve masalar gördüklerini dile getirdiler.

Çalışanlara önceden bilgi verilmedi

Forbes’a konuşan bir çalışan, şirketten bu konuda kendilerine bir bilgi verilmediğini söyledi. Çalışan ayrıca yapılanın saygısızlık olduğunu, kendilerine sorulmadan, uygulamaya geçilen işlerden biri olduğunu dile getirdi.

Binada kaç uyku odasının olduğu tam bilinmiyor

Forbes, Twitter çalışanının kimliğini gizli tutacağını açıklarken, şu an için binada kaç uyku odasının olduğu ise bilinmiyor.
Çalışanın verdiği bilgiye göre, her katta 4 ilâ 8 arasında uyku odasının yer alabileceğini muhtemel.

Konuyla ilgili bilgi veren bir başka kaynak ise, odaların daha çok boş olan katlarda olduğunu söyledi.

Tepkiler ve davalar gelmeye devam ediyor

Öte yandan Elon Musk Twitter’ın kıdemli çalışanları için mevcut tazminat ve kıdem şartlarında da değişikliğe gitti. Şirketten ayrılan çalışanlar bu konuya karşı çıkarak haklarının yendiğini iddia ettiler ve Twitter’a karşı dava açtılar.

Haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish