Elon Musk, Twitter logosunun değişeceğini söyledi

Twitter’ın patronu Elon Musk, Twitter ile ilgili bazı değişiklikler yapmakta kararlı.

Tesla’nın Ceo’su Elon Musk, Twitter’ı satın aldığı günden beri birçok değişiklik yaparak kullanıcıların tepkisine maruz kaldı. Şimdi de sırada Twitter’ın logosu var.

Ünlü milyarder, günün erken saatlerinde birçok farklı tweet atarak, topluluğun ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Bunlar arasında en ilginç olanı, Twitter’ın logosu ile ilgili yer alan oldu. 

İlk etapta Twitter’ın renginin siyah olup olmaması ile ilgili bir anket paylaşan Musk, gelen tepkiler sonrası Twitter’ın sansürcü politikasını hedef alan bir tweet paylaştı:

“Açıkçası bu platformdaki olumsuz geri bildirimleri seviyorum. Havalı bir sansür bürosuna fazlasıyla tercih ederim”

Musk, bu tweet sonrası Twitter logosuna da yakında veda edileceğinin sinyallerini verdi:

“Yakında Twitter logosuna ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz”

CZ’den yanıt gecikmedi

Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Elon Musk’ın tweet’ine cevap olarak bir X logosu paylaştı ve logonun kullanılması halinde bu görselin nereden geldiğini söyleyeceğini ifade etti.

İlginizi çekebilir: İspanya’da Bir Müze Van Gogh NFT‘leri Mi Hazırlıyor?

CZ’nin bu tweet’i sonrası bir kullanıcı, X logosunun Binance’in logosunun benzer nitelikte olduğunu gösteren bir başka görsel paylaştı. Zhao da gülümseyerek bunun doğru olduğunu belirtti.

Elon Musk’ın bu açıklamaları konusunda ciddi mi yoksa şaka mı yaptığı belirsiz bir durumda. Ünlü milyarder daha önceki dönem de Twitter’ın logosunu Dogecoin ile değiştirerek, varlığın değerinin yüksek ölçüde artmasına neden olmuştu.

tr_TRTurkish