Twitter üzerinden yapılan kripto para dolandırıcılıklara tepki bir kez daha Tesla ve SpaceX Ceo’su Elon Musk’tan geldi. 

Elon Musk son dönemde kripto para sektöründe yaşananlardan çok, ünlü isimleri taklit eden dolandırıcılardan şikayetçi. Musk özellikle Twitter’ın buna izin vermesinden yakınıyor. Konu hakkında daha önce gönderi paylaşan Musk; Twitter’ın NFT entegrasyonu yerine bunun için çalışması gerektiğini ifade etmişti.

Twitter üzerinden ünlülerin taklit edilerek kripto para bağışlarının toplanması uzun süredir devam eden bir konu. Donald Trump, Barack Obama, Elon Musk gibi isimler birçok defa bu duruma maruz kaldı.Musk konu hakkındaki düşüncelerini bir kez daha dile getirdi.

Musk, Dogecoin’in kurucularından Shibetoshi Nakamoto’nun paylaşımına cevap verdi. Shibetoshi, Elon Musk’ı taklit edip 5.000 BTC ödül vereceğini belirten dolandırıcılar için Twitter Support ekibini etiketlediği paylaşımına; Musk da düzeltilmesi gereken bir konu olduğunu yazdı.

Bununla mücadele eden tek sosyal medya şirketi Twitter değil. Facebook ve Youtube da önceden dolandırıcıların akınına uğramıştı. Giveaway dolandırıcılığı olarak bilinen bu yöntem ile milyonlar çalınmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish