Yaptıkları açıklamalarla kripto para piyasasının dalgalanmasına sebep olan iki büyük isim; Elon Musk ve Jack Dorsey bu ay Bitcoin etkinliğinde bulaşacak. Bu buluşmada Bitcoin ile ilgili hangi önemli konuları tartışılacağı merak konusu.

Son zamanlarda yaptığı manipülatif açıklamalarla kripto para gündeminden düşmeyen Elon Musk, yatırımcılar tarafından tepkileri üzerine çekmeye devam ediyor. Bu nedenle Elon Musk, hakkındaki iddialara yanıtlamak için Jack Dorsey ile buluşacak.

Ünlü iş adamı önce Tesla şirketinin Bitcoin ile ödeme kabul ettiği açıkladı ve bu açıklamanın ardından Bitcoin fiyatında artış gerçekleşti. Hemen ardından söz konusu ödeme yönteminin kaldırıldığını açıklaması geldi. Musk’a göre Bitcoin enerji tüketimi çevre dostu değildi ve BTC madenciliğinde yeşil enerji kullanılırsa tekrar Bitcoin ile Tesla alınabileceğini açıkladı. Elon Musk’ın yapmış olduğu tüm bu açıklamalar da piyasanın aşağı yönlü hareket etmesine neden oldu.

Twitter CEO’su Jack Dorsey Bitcoin’in gelişmesi ve dünya çapında daha fazla insanın kullanması için eğitici bir etkinlik olan “The B Word” etkinliğe konuşmacı olarak katılacağını Twitter üzerinden paylaştı. Musk’ın gözünden kaçmayan bu paylaşıma tepkisi her zamanki gibi mizah içerikli oldu. Etkinliğin isminde geçen “B” harfi için “Bicurious?” kelimesi ile cevap verdi. 

Jack Dorsey ise ters köşe yaparak esprili bir yanıt vermek yerine Musk’ı etkinliğe davet etti. Dorsey, Musk’a The B Word etkinliğinde merak ettiği her şeyi sorabileceğini söyledi. Bunun üzerine Elon Musk, 21 Temmuz’da gerçekleşecek olan etkinliğe katılacağını açıkladı. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish