Tron coinin kurucusu Justin Sun dikkat çeken bir teklifte bulundu. Sun, Twitter hesabından Elon Musk’a Tron ve Bittorrent uydularını yerleştirme ücreti olarak dogecoin ile ödeme yapmak istediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde, SpaceX, 2022’nin ilk çeyreğinde uzaya gönderilecek olan bir uydunun ödemesini dogecoin ile alacağını duyurmuştu. Hatta söz konusu görev DOGE-1 olarak adlandırılmıştı. Bunun üzerine Justin Sun, Twitter’dan Musk’a bir tweet ile mesaj gönderdi.

Sun tweet’de, “Tron ve Bittorrent uyduları için SpaceX’e ödeme yapmak istiyorum. Ne yapmam gerek? Doge ile ödemekten mutluluk duyarım.

Şaka yapmıyorum, ciddiyim. Bu uydu yerleştirmeleri için 50 milyon dolar değerinde dogecoin ile ödeme yapmak istiyorum. SpaceX’e, Doge ile ödeme içeren ilk müşteri teklifi olduğu için önerimi düşünmelisin. Haydi bunu yapalım! Maezawa gibi…” şeklinde teklifte bulundu.

Maezawa ise Elon Musk’ın SpaceX şirketine ait Starship roketiyle Ay’a ilk yolculuğu yapacak olan Japon milyarder Yusaku Maezawa’dır. Bu yolculukta kendisiyle birlikte yolculuk edecek 8 kişi seçeceğini mart ayında duyurdu.

tr_TRTurkish