Geçtiğimiz günlerde Elon Musk Twitter hesabından bir anket düzenlemişti. Ankette “Tesla’nın dogecoin kabul etmesini ister misiniz?” oylandı. Bugün sonuçlanan ankette yaklaşık 4 milyon kişi katıldı. Katılımcıların çoğu Tesla’nın DOGE ’u ödeme yöntemi olarak kabul etmesini istiyor.

Elon Musk, 11 Mayıs’ta “Tesla’nın Doge’u kabul etmesini istiyor musunuz?” anketi yapmıştı. 24 saat süren ankete 3.9 milyon kişi oy kullandı. Katılımcıların %78,2’si “evet” oyu kullandı. Bu oran, 3 milyonun üzerinde katılımcıya denk gelmektedir. Geriye kalan %21,8’lik kesim ise “hayır” yanıtını verdi. Anket 360 binden fazla beğeni aldı. Birçok kripto para borsalarından ve tanınmış isimlerden de destek mesajları geldi.

Tesla, bu yıl bilançosuna 1.5 milyar dolarlık bitcoin eklediğini açıklamıştı. Daha sonra, ABD’de bulunan müşteriler için bitcoin ile Tesla satışı yapmaya başladı. Dogecoin ile sıklıkla gündeme gelen Elon Musk. Geçtiğimiz günlerde de SpaceX, DOGE-1 görevi için gereken ödemelerin DOGE ile alınacağını açıklamıştı.

tr_TRTurkish