Elon Musk, Twitter’da yeni bir gönderi paylaşarak son zamanlarda çok konuşulan Pepe (PEPE) fiyatını tetikledi. Zamanında Dogecoin’e (DOGE) olan sevdasıyla gündemden eksik olmayan Musk, bu sefer de PEPE ile ilgili bir paylaşım yaptı. 

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz nisan ayında piyasaya sürülen ve adeta memecoin sevdasını başlatan PEPE, bir süredir sessizliğini korumaya devam ediyordu. Ancak son zamanlarda PEPE fiyatında yeni bir hareketlilik yaşadı.

Elon Musk’ın memecoin’ler üzerindeki etkisi ne olacak?

Memecoin piyasasına adete şekillendiren Elon Musk, bir zamanlar Dogecoin yatırımcılarına büyük kazançlar getirdi. Bununla birlikte Musk’ın memecoin piyasası içerisinde neredeyse popüler tüm token fiyatlarına bir etkisi oldu. Twitter’ın patronu, şimdi de pepe üzerinde bir şeyler deniyor gibi görünüyor.

Son dönemlerde düşüş eğilimine giren PEPE, Elon Musk‘ın paylaşımıyla, yüzde 15’lik bir artış daha elde etti.

Diğer yandan PEPE, piyasaya sürülmesinden bu yana memecoin piyasasını kasıp kavurdu. Dogecoin ve Shiba Inu’ya (SHIB) adeta rakip olan PEPE, bu iki memecoin’i arkasında bırakmayı başardı. 

Memecoin piyasasını oldukça etkileyen PEPE, geçtiğimiz hafta dikkat çeken performansıyla piyasa değerini 1 milyon doların üzerine çıkarmayı başardı. Bu arada Sosyal medya ve internet şakaları ile gündem olan PEPE‘nin de piyasa değeri, her memecoin’de yaşandığı gibi normal seyrine döndü.

Bu arada edinilen bilgiye göre PEPE‘nin 20 yıl kadar önce bir çizgi roman karakterinden esinlenerek oluşturulduğunu söyledi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish