Elon Musk, şahsi Twitter hesabından Web 3 eleştirisinde bulundu. Geçtiğimiz günlerde “Web3 hiçbir şeye benzemiyor…” şeklinde yorum yaptı. “Şu anımız bile tahmin edemiyorken, gelecek nasıl olacak? Biraz pazarlama yöntemi gibi gözüküyor” şeklinde yorum yaptı. Böylece Web3 ile ilgili yapılan yorumların çoğuna katılmadığını belli etmiş oldu.

Bu yıl kripto paraları manipüle eden isimlerden biri olan Elon Musk, şimdi de Web3 eleştirmenliğine döndü. Facebook çatı şirketinin adını Meta olarak ayarlamasının ardında “Metaverse” ile “Web3” (ya da web 3.0) terimleri bir anda internet ve kripto para evreninde çok konuşulan konulardan biri oldu.

Elon Musk ise geçtiğimiz hafta ilk olarak Web 3 için “Web 3 hiçbir şeye benzemiyor…” şeklinde yorum yaptı. dün ise Bill Gates’in 1995 yılındaki internet hakkında yaptığı bir konuşmayı Twitter’dan paylaşarak, “Şu anımız bile tahmin edemiyorken, gelecek nasıl olacak? Biraz pazarlama yöntemi gibi gözüküyor” şeklinde yorum yaptı. 

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk şahsi Twitter hesabından TSİ 8.35’te Web 3 eleştirisinde bulundu. “Web 3’ü gören var mı? Ben bulamıyorum” şeklinde tweet atan Musk’a; geçtiğimiz günlerde Twitter CEO’luğundan ayrılan Jack Dorsey yanıt verdi.

Dorsey, “A ile Z arasında bir yerde” yorumunu yaparak Web3’ün aslında tek bir noktada görülemeyeceğini ima etti. Musk ise Dorsey’e cevap vererek, “M gibi bir şey olabilir” yazdı.

Dorsey’nin de Web 3 konusunda kişisel Twitter hesabından Musk’tan kısa süre önce attığı tweet’te; ”Siz Web3’e sahip olmuyorsunuz. Sermaye şirketleri ve likidite havuzları oluyor. Bu şekilde, onları teşvik eden şeylerin dışına çıkamaz. Sadece farklı bir adı olan ve en sonunda yine merkezi olan bir yer olacak. Neyin içine girdiğinizi bilin…” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish