2021 yılında attığı tweet’ler ve kripto paralara olan ilgisi ile dikkat çeken Elon Musk; elindeki Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’i satmayacağını açıkladı. Musk ayrıca her geçen gün rekor kıran enflasyon rakamları ile dolar tutmanın dezavantajlı olduğunu da ekledi.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk; daha önce Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu belirtmişti. Bugün ise Musk, Bitcoin yatırımları ile  bilinen  Michael Saylor’la karşılıklı olarak tweet’leşerek elindeki 3 kripto parayı da satmayacağını söyledi.

Musk, kişisel hesabından dün gece saatlerinde enflasyonla ilgili paylaşım yaparak takipçilerine konuya ilişkin fikirlerini sordu. Ona cevap veren kişilerden biri de MicroStrategy şirketinin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor’dı. Saylor, Musk’a verdiği cevapta; enflasyonun rekor kırmaya devam edeceğini, zayıf para birimlerinin çökeceğini ve yatırımların nakit ile hisse senetlerinden, Bitcoin gibi arzı sınırlı olan varlıklara geçeceğini ifade etti.

Musk da Saylor’un tweet’ine kayıtsız kalmadı. Musk, Saylor’a verdiği bu cevabın ardından bir tweet daha attı ve elindeki kripto paraları satmayacağını belirtti:

“Bu tweet’lerden bir tavsiye arayanlar için yorum yapacak olursam, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolar sahibi olmak yerine, ev ya da iyi ürünler çıkardığını düşündüğünüz şirketlerin hisse senetlerine sahip olmak daha iyidir. Eğer işinize yarayacaksa, hala Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’imi tutuyorum ve satmayacağım”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish