Elon Musk, lider kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya, kendisine gelen şikayetlerden sonra Dogecoin müşterilerinin durumunu sordu.

Tesla CEO’su Musk, resmi Twitter hesabından Zhao’yu etiketleyerek bir tweet yayınladı. Tweet’e “Dogecoin müşterilerinizle ilgili neler oluyor? Durum şaibeli görünüyor.” dedi.

Bildiğiniz üzere 11 Kasım tarihinden Binance, Dogecoin çekimlerini askıya almış; gerekçe olarak da çekim mekanizmasında problem tespit ettiklerini şu şekilde ifade etmişti;  “Bu sorun çözülene kadar DOGE ağından yapılan çekim işlemlerini geçici olarak askıya almış bulunuyoruz. Binance, sorunu çözmek için DOGE proje ekibiyle de iletişim halindedir.” 

Öte yandan DOGE ağındaki çekim işlemlerinin durum düzeltilene kadar kapalı kalacağı ancak sorunun ay sonuna kadar sürebileceği belirtilmişti. Bu süre zarfında Dogecoin ağı üzerinden işlemler Binance’ta hala askıda bulunuyor. Birçok Dogecoin Binance’ten DOGE’larını çekemedikleri için yakındılar. Bazı kullanıcılar ise DOGE bakiyelerinin tamamen bloke edildiğini bildirdi.

Bu duruma Musk’ın el atmasıyla kripto paara borsası Binance’ın resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada, yaşanan problemin temel nedeninin son Dogecoin güncellemesi sırasında eski işlemlerin 1674 kullanıcıya yeniden gönderilmesine yol açan teknik bir sorun olduğu söylendi. Devamında, “DOGE için farklı bir teknik cüzdan kurulumumuz olması nedeniyle bu sorun Binance’te meydana geldi. Olay meydana geldiğinden bu yana DOGE Network’ten destek alıyoruz fakat cüzdanı tamamen yeniden oluşturmamız gerekiyor. Bu da bir hafta kadar sürebileceğini umduğumuz bir gecikmeye neden oluyor.” şeklinde ifade edildi.

Daha sonra Binance’in Twitter hesabından “Hayır, şaibeli bir durum yok. Sadece can sıkıcı ve düzeltmek üzerinde çalışıyoruz. Ayrıntılar burada.” ifadeleriyle Elon Musk’a iletildi.

Elon Musk da ise söz konusu açıklamaya imalı bir şekilde şu cevabı verdi; “Binance kullanan DOGE sahipleri, kendilerinden kaynaklanmayan hatalardan kendilerini korumalıdır.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish