Elon Musk dün gece yarısında “şaka koin” olarak da bilinen Dogecoin balinaları için açıklama yaptı. Ellerindeki dogecoin’leri satmaları durumunda onlara destek olacağını söyledi.

Elon Musk’ın attığı bu tweetten sonra “şaka koin” fiyatında ani bir düşüş oldu. Elon Musk bir başka tweet ile bağlayarak, ellerinde dogecoin bulunduran hesaplar kapanırsa onlara dolarla ödeme yapacağını söyledi. Bu durumun üzerine bazı yatırımcılar; genel piyasa düşüşünün de Elon Musk’ın attığı tweetlerle alakalı olduğunu düşünüyor. Bir Twitter kullanıcısı ise Elon Musk’ın tweetinin altına “Bu Elon Musk’ın ultimatomudur. Balinalar çok iyi düşünüp hareket etmeli. Eğer dediğini yaparlarsa “şakakoin” internetin parası olur. Ancak hile yapıp, fonları farklı cüzdanlara dağıtılırsa o zaman Musk’ın desteğini kaybederler” dedi.https://twitter.com/elonmusk/status/1361255427669909504?s=20

En dikkat çekici olay ise Elon Musk’ın söz konusu tweet’in altına cevap vermesi oldu. Elon Musk, tweete “evet” şeklinde cevap verdi. Elon Musk’ın “şaka koin” ile ilgili daha ne kadar süre tepki vereceği ise merakla konusu.

tr_TRTurkish