New York belediye başkan adayı olan Eric Adams; başkan seçilirse New York’u siber güvenliğin ve Bitcoin’in şehri yapacağını açıkladı.

Adams’in bu pozitif açıklaması ile New York Miami’den sonra Bitcoin’i destekleyen ikinici ABD şehri oldu. Amerika yeşil enerji ile yapılan kripto para madenciliği konusunda önemli yol kat etti. Demokrat Parti’den aday olan Adams, konuşmasında “New York’lulara söz veriyorum. Başkan seçildiğim zaman yepyeni New York göreceksiniz. Şehrimiz bilimin, siber güvenliğin, kendi kendine sürebilen arabaların, dron’ların ve Bitcoin’in merkezi olacak” şeklinde açıklama yaptı.

Adams’ın “Bitcoin’in merkezi” ifadesini kullanması da dikkat çekti. Bir başka Bitcoin destekçisi olan başkan adayı Andrew Yang ise ön seçimin erken turlarında elenmişti. Eric Adams, Manhattan haricinde her bölgede oy toplamayı başarmış durumda olduğu için tüm rakiplerinden önde gidiyor. Adams, ayrıca şehirdeki suç oranını düşürmeyi ve ekonomik gelişmeyi de vadediyor. Adams’ın Latin ve siyahilerin de oyunu alacağı öngörülüyor. Şu an, sadece ön seçimin yapıldığı eleme turları gerçekleşiyor. Asıl New York belediye başkanlığı seçimi ise 2 Kasım’da gerçekleşecek.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish