Grayscale şirketinin genel müdürü Michael Sonnenshein sadece Ethereum (ETH) için yatırım yapan yeni bir yatırımcı grubunun olduğunu düşünüyor.

Lider kripto para borsası şirketi Grayscale Investments’ın genel müdürü Michael Sonnenshein, Bloomberg’e verdiği röportajda sadece Ethereum (ETH)’a yatırım yapan bir grup yatırımcı olduğunu bildirdi. Ayrıca bu yıla kadar bu piyasaya yeni giren pek çok yatırımcının ilk satın aldığı kripto para Bitcoin iken artık Ethereum’un liderliği aldığının altı çizildi. Sonnenshein, yatırımcıların artık diğer kripto paralara olan inancının arttığını söyledi. Sebep olarak ise 2020 yılında Ethereum’u önceleyen ya da sadece Ethereum’a yatırım yapan yeni bir yatırımcı kitlesi olduğunu görmüş olmamız dedi.

Yaz aylarında DeFi projelerinin başarısının, Ethereum ve diğer kripto paralarının büyümesinde önemli bir katalizör görevi gördüğü düşünülüyor. Bybt verilerine göre Grayscale’in Ethereum fonuna son bir hafta içerisinde 137 bin 467 ETH giriş yapıldığı görülüyor. Mevcut fiyatlar ile karşılaştırıldığında neredeyse 82 milyon dolar. Kasım ayında alınan miktar ise 160 milyon dolar değerinde 265 bin 606 ETH.

tr_TRTurkish