Fenerbahçe bu yıl kendi kripto para birimini çıkaracağını duyurmasının hemen ardından dijital alım satım platformu Sorare ile anlaştığını açıkladı.

Jeventus, Paris Saint-Germain, Bayern Münich gibi kulüpler ile işbirliği yapan Sorare bu anlaşma ile Türkiye Süper Lig’deki bir takım ile ilk anlaşmasını da yapmış oldu. Sorare, kullanıcıların dijital kart alıp-satmasına aracılık eden bir platform ve 100’den fazla spor kulübü ile birlikte çalışıyor. Sadece kasım ayındaki dijital kartlardan elde ettiği gelir 1.3 milyon dolar. Sorare sayesinde fiziki olan kartlar dijitalleşti. Böylece taraftarlar takımlarını bu şekilde desteklerken hobi amaçlı alım-satım da yapabilecekler.

Fenerbahçe yaptığı bu anlaşma ile taraftalar özel olarak hazırlanan kartların alım-satımrını yapabilecek. İlk etapta Luiz Gustavo, Mbawna Samatta, Ozan Tufan gibi futbolcular için dijital kart hazırlanacak.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Sina Afra, Fenerbahçe’nin bu iş birliği ile Juventus, Paris Saint-Germain, Bayern Münich gibi devlerle aynı platformda yer alacağını açıkladı. Fenerbahçe markasının gelişmesi ve dijital dünyada da kendisine yer edinmesi için çok önemli bir adım olarak görülen bu iş birliği ile Fenerbahçe bu alanda Türkiye’ye de öncülük etmiş oldu.

55 binden fazla kullanıcısı olan Sorare platformu 6 milyon dolarlık işlem hacmine sahip. Şirketin yatırımcıları arasında ConsenSys, Partech, SeedCamp gibi isimler yer alıyor.

tr_TRTurkish