Fenerbahçe Başkanı Ali Koç yaptığı basın açıklaması ile kulübe özel kripto parayı yakında piyasaya çıkaracaklarının müjdesini verdi!

Ali Koç “ya kulüp olarak ya da çok sayıda şirketlerden gelen teklifleri değerlendirerek Fenerbahçe’nin kripto parasını çıkaracağız.” dedi. 

Futbol dünyasında kripto para furyası Türkiye’de de hızla ilerliyor. Haziran ayında Fenerbahçe başkan yardımcısı Erol Bilecik, Fenerbahçe’ye ait kripto para çıkaracaklarını bildirmiş ve bu konuda çok yetkili arkadaşların yapı içerisinde olduğunu açıklamıştı. Dijital para dünya çapında rahatlıkla kullanılabilen bir yatırım aracı haline geldi. Birçok spor kulübü de kripto para çıkarmaya başladı. 

Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray’da GAL adında kripto parasını geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdü. GAL alım satımı Chiliz.net üzerinden yapılıyor. GAL sahibi olan taraftarlar kulüp için kararlar alınırken oy hakları oldukları için takıma yön verebiliyor ve çeşitli avantajlardan yararlanabiliyorlar. 

Yakın zamanda da Trabzonspor’un TRA kripto parası piyasaya sürülmüş ve büyük talep görmüştü. Sırada ise Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin kripto paraları var.

tr_TRTurkish