Gerek Türkiye’de gerek dünyada birçok kulüp taraftar token’ı çıkarmakta. Ancak Fenerbahçe uzun zamandır bu konuda sessizliğini koruyordu. Geçtiğimiz hafta sonu Ali Koç’un “10 gün içinde geliyor” açıklamasının detayları ise yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Fenerbahçe’nin taraftar token’ı ile kulübe çok büyük kaynak akışı sağlanacak. Uzun zamandır sessiz kalan Fenerbahçe’liler, artık sona doğru geliyor. Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre Fenerbahçe; taraftar token konusunda Paribu borsasıyla anlaşmaya vardı. Paribu’nun yanında Bitci borsasının teklif yaptığı ancak son kararın Paribu yönünde olduğu belirtildi.

İddialara göre Bitci.com, Paribu’ya oranla iki kat teklif vermiş. Şöyle ki Bitçi Fenerbahçe’ye yıllık 400 milyon TL önerirken, Paribu 200 milyon TL önermekte. Ali Koç ve yönetim tüm bunlara rağmen Paribu borsasında karar kıldı.

Koç, 10 gün içinde taraftar token’ın çıkacağını ve bu konuda çok ciddi bir gelir beklediklerini açıkladı. Koç, “Her şeyi inceledik. Ne kadar iyi etmişiz beklemekle. Bekledikçe teklifler daha cazip hale geldi. Herkes Fenerbahçe’yi bekliyor.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish