Perşembe günü yapılan açıklamaya göre; Fenerbahçe SK için geliştirilmiş Fenerbahçe Token adlı taraftar token Paribu ortaklığıyla çıkartılıyor. Fenerbahçe Token’ın çıkacağı tarih belli oldu. Buna göre 9 Ağustos 2021 saat 09:00 itibarıyla satışa sunulacak.

Fenerbahçe ve Paribu iş birliğiyle geliştirilen FB Token’ı satın alan taraftarlar, sezon boyunca kendilerine tanınmış çeşitli ayrıcalıklardan yararlanacaklar.

  • FB Token’ın ön satışları 9 Ağustos’ta 09:00 başlayıp, 12 Ağustos günü saat 18:00’e kadar devam edecek. Ön satış sırasında token alanlar, bunu ancak 15 Mayıs 2022’de satmaya başlayabilecekler.

  • Ön satış talebinde bulunmak isteyenlerin önce Paribu’ya üye olması gerekecek. Talep işlemi tamamlandığında, talepte yer verilmiş işlem tutarına; o tutar başka işlemlerde kullanılmayacak şekilde bloke getirilecek. Alınan tokenların 13 Ağustos günü 00:00 itibarıyla hesaplara aktarılacağı belirtildi.
  • Paribu’daki Fenerbahçe Token/Türk lirası tahtası, ön satış tamamlandıktan sonra 13 Ağustos’ta açılacak.

FB Token, Ethereum blokzincirinde ERC-20 standartında üretilmiş bir token olacak. FB Token sahipleri kulüp tarafından açılacak anketlerde oy kullanma; kulüp sporcuları, teknik heyeti ve yönetimi ile tanışma ve özel olarak kurgulanmış stat/tesis turlarına katılma fırsatı bulacak. Bu tokenlar, Paribu’daki para çekme işlemleri açıldıktan sonra ERC-20 standardını destekleyen cüzdanlara aktarılabilecek.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish