Filipinler Menkul Kıymet Borsası (PSE), kripto para işlemleri yapmaya hazırlanıyor!

Ülkenin regülatörleri tarafından kripto para ticaretine yeşil ışık yanınca Filipinler Menkul Kıymet Borsası kripto para işlemleri yapmak için kolları sıvadı.  Kurum, piyasanın buna uygun şekilde yapılandırıldığı takdirde kripto para işlemlerinin merkezinde yer almayı hedefliyor.

CNN Philippines’in haberine göre; Filipinler borsasının CEO’su Ramon Monzon, geçen hafta bir açıklama yaptı. Buna göre borsanın üst düzey yöneticileri ile bundan 2 hafta önce düzenledikleri toplantıda kripto para konusunu görüştüklerini açıkladı.

Monzon’a göre kripto paraların temel bir dayanağı olmadığı için birçok insanın; fiyatlardaki volatilite sebebiyle kripto para piyasasına giriş yaptığını söyledi.

Monzon; “Bir anda zengin olunabileceği gibi, bir anda yoksul da kalınabilir. Eğer kripto para ticareti yapılacaksa, PSE’de yapılmalıdır. Çünkü gerekli trading altyapısına sahibiz. Bundan daha önemlisi, özellikle kripto para gibi enstrümanlar için yatırımcıları koruyacak önlemler alınmalıdır.” dedi.

Monzon, Filipinler’in kripto para piyasasını yapılandırması halinde ülkedeki işlemlerin “PSE’nin gözetiminde” yapılması gerektiğini belirtti. Filipinler Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonundan (SEC) sinyal geldiğinde; borsa, bu yönde bir girişimde bulunacaktır. Uluslararası Para Fonu (IMF), nisan ayında yayımladığı raporda Filipinler’deki “kripto para borsalarının […] yeteri kadar denetlenmemesinin” ülke pazarına duyulan uluslararası güveni zedeleyebileceğini belirtti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish