Bitcoin’e geleneksel finans dünyasından önemli bir katılım daha gerçekleşti. Amerikalı milyarder Stanley Druckenmiller, yatırımlarının bir kısmını Bitcoin’e kaydırdığını açıkladı.

Yaklaşık 4.5 milyar dolar değerinde kişisel serveti bulunana 67 yaşındaki yatırımcı George Soros ile birlikte çalıştığı dönemde büyük karlar elde etmişti. Son 30 yıldır serbest fon yöneticisi olarak çalışan yatırımcı servetini arttırmaya devam ediyor.

Hala önemli bir altın portföyü olduğunu belirten Druckenmiller, Bitcoin’in altından daha fazla kazandırmasını bekliyor.

Yakın zamanda doların değer kaybedeceğini öngören Druckenmiller, son dönemde yaptığı büyük Bitcoin yatırımı ile Bitcoin’e olan güvenini gösterdi.

Bitcoin’in son aylarda yakaladığı olumlu fiyat hareketi tekrar popüler olmasını sağladı. Son zamanlar pek çok büyük şirket ve yatırımcının Bitcoin’i tercih ettiği görülüyor. Yakın zamanda tecrübeli fon yöneticisi Bill Miller’in da Bitcoin hakkında olumlu açıklamaları dikkatleri Bitcoin’e çekmişti. Miller açıklamasında Bitcoin’in her geçen güçlendiğini ve son yıllarda Bitcoin’in en iyi performans gösteren varklık olduğunu söylemişti.

15,286$’dan işlem gören Bitcoin geleneksel finans alanından gelen yatırımcılar ve kurumsal yatırımcılar ile güven tazelemeyi sürdürüyor. 2020 yılınının başından itibaren yüzde 122 değer kazanan Bitcoin pek çok yatırımcı tarafından merakla takip edilmeye devam ediyor.

tr_TRTurkish