Finlandiya yetkililer, 2016’da ele geçirdikleri Bitcoin’leri satmaya karar verdi. Bugün neredeyse 79 milyon dolar değerinde olan Bitcoin’leri satmak için aracı kurum aramaya başladı.

Finlandiya, uyuşturucu baskınlarından elde ettiği Bitcoin’i devlet otoriteleri satılmasını istiyor. Şu anda ülkede Gümrüğü’nde tutulan Bitcoin’lerin değeri yaklaşık 79 milyon dolar. Finlandiya Gümrük Finans yöneticisi olan Pekka Pylkkanen; Bitcoin satışının güvenli olması için konuyla ilgili aracı bir kuruluşun bu satışı gerçekleştireceğini açıkladı.

Bu satışın yapılması için 3 broker’lık firmasıyla iki yıllık anlaşma sağlanacağı belirtildi. Ayrıca sözleşmeler yaklaşık 250 bin dolara yapılacağı belirtildi. Daha fazla Bitcoin ya da diğer kripto paraların ele geçirilmesi durumunda ise broker firmalara ödenecek rakam 2 milyon euroya kadar çıkabilecek. Ayrıca söz konusu ödenek Bitcoin’in fiyat volatilitesine göre belirlenecek. 1981 BTC’nin 1666 tanesi ise 2016 yılında Finli uyuşturucu kaçakçısı Douppikauppa’dan ele geçirilmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish