ABD’li derecelenme şirketi Fitch Ratings, kripto paraların faydaları ile ilgili bir rapor yayınladı.

Dünyanın lider derecelendirme kuruluşlarından olan Fitch Ratings, kripto paralarla ilgili kapsayan yeni raporunu yayınladı. Raporda, PayPal, Square, Visa, Mastercard ve Moneygram’ın içinde bulunduğu bir liste var. Raporda bu şirketlerin kripto paralara ilişkin yaptıkları yeniliklere yer verilmiş. Bu yenilikler ile finansal sistem zamanla modernize olacak.

Rapor dev şirketlerin ödeme yöntemlerine kripto paraları eklemesiyle tüketicilerin de kullanım alanlarının genişlediğini vurguluyor. Tüm bunlara rağmen kripto paraların geleceği hakkında konuşmak için erken. Kripto paraların benimsenmesi konusunda bir tahminde bulunmak için çok yeterli veri olmadığı da raporda mevcut. Şirket, 2020 yılının kripto paralar için önemli gelişmelerin olduğu bir yıl olduğuna vurgu yapıyor. ABD’deki kripto paralar için ilk kez geniş ölçekte kullanım olarak PayPal’ın platformunu gösteriyor. Her ne kadar kredi platformları için bir şey ifade etmese de sonrası için ödeme platformlarının net kazanç sağlayacağını belirtiyor.

Fitch, “Kripto paralar hala ana akım finanstan uzak. İşlem hızını artırırken ücretleri düşürme ve 24 saat para hareketini sağlamak gerekiyor. Bütün bunlar için de aracıların kesinlikle ortadan kalkması gerekir. Elbette tüm bunların gerçekleşmesi için doğru düzenlemeler olmalıdır.” şeklinde açıklama yaptı. 

tr_TRTurkish