Fransa hükümeti, son zamanların popüler metaverse kullanıcı deneyimleri ve düşüncelerini göz önüne alarak, yerel firmaların sanal evrenlere girişte karşılaşabileceği potansiyel engeller hakkında nabız yokluyor.

Fransa hükümeti, metaverse hakkında kamuoyu görüşü arayarak, yükselmekte olan bu sektör için  Strateji oluşturmayı ve uluslararası boyutta alternatif sunmayı amaçlıyor.

Fransa‘nın İşletmeler Genel Müdürlüğü, “metaverse” hakkında pek çok firma, dernek, vatandaş ve araştırmacılardan belli soruları yanıtlamalarını isteyen bir istişare başlattı.

Görüşme amacının, metaverse teknolojisini öngörmeye ve uluslararası ülkeler tarafından şu anda sunulan sanal çok boyutlu evrenlere alternatif sunmaya olanak tanımak olduğunu belirtti.

Metaverse’e alternatif arayışı gündemde

Fransa İşletmeler Genel Müdürlüğü, metaverse teknolojisinin hızlı gelişimine dikkat çekti. Kuruluş, bunun ekonomik tartışmanın önemli bir noktası olduğunu ve birçok şirketin çözüm sağlayıcı veya kullanıcı olarak yer aldığını söyledi.

Bu görüşme, “metaverse” terimini doğrudan kullanmaktan kaçınarak, bunun kamuoyunda tartışmaya açık olduğunu ve istişarenin anlamının değerlendirilmesine fırsat sağladığını belirtti.

Görüşmeler, vatandaşlar, işletmeler, dernekler ve araştırmacılar için farklı anketler sunarken, genel olarak sanal alanlar hakkındaki bilgi düzeyi, bu alanlara yönelik talep durumu ve potansiyel zorluklar üzerinde yoğunlaşıyor.

Ne var ki tüm paydaşlar arasında bazı ortak sorular sorulsa da, önemli farklılıkların olduğunu da belirtti.

”Vatandaşlar, karma gerçeklik, blockchain ve 3D yaratım yazılımı gibi teknolojilerle ilgili deneyimleri, ana endişeleri ve gelecekte sanal daldırma etkinliklerine katılma niyetleri konusunda sorgulanıyor.”

Ayrıca işletmelere, Fransız şirketlerinin metaverse‘ler inşa etme sürecinde ilerlemeyi aksatacak engeller ve profesyoneller ile genel halktan talep beklentileri hakkında sorular yönlendiriliyor. Bu sayede, yarının dünyalarının “ne gibi unsurlara dayanacağını” düşünmelerini istedi.

İşletmeler ve araştırmacılara, fonlamanın önceliklendirilmesi gereken alanlar hakkında sorular yönlendirilirken, araştırmacılara, çoktan seçmeli sorulara ek olarak, metaverse deneyimlerine dair vizyonlarını anlatmaları istedi.

Bu, endüstri profesyonellerinin bir grubunun, Paris Blockchain Haftası’nda yasa düzenleyicilerin metaverse’deki etkinlikleri nasıl yorumlayacağını ve işletmelerin metaverse’e nasıl giriş yapabileceğini tartışmak üzere bir panelde bulunmasının ardından geldi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish