Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in CEO’su Sam Bankman Frie; Bitcoin’in ödeme aracı olarak bir geleceğinin olmadığını ifade etti.

16 Mayıs tarihinde Financial Times’ın yaptığı habere göre CEO; Bitcoin’in verimsizliği ve çevresel faktörlerden dolayı ödeme aracı olarak bir geleceğinin olmadığını belirtti.

Sam Bankman Fried, Bitcoin’in temelinde bulunan blockchain sistemindeki Proof-of-Work (PoW) mekanizmasının ödeme işlemlerinde ihtiyaç duyulacak milyonlarca işlemle başa çıkamayacağını düşündüğünü ifade etti. Ayrıca CEO;

“Bitcoin ödeme ve ölçeklendirme ağı değildir.”açıklamalarında bulundu.

El Salvador Bitocoin’i yasal para birimi olarak kabul etmişti fakat Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırmalara göre günlük hayatta bitcoin kullanımı oldukça düşük seviyede bulunuyor.

Ayrıca Cambridge Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre Bitcoin madenciliği; Norveç ve İsveç dahil olmak üzere birçok ülkeden daha fazla elektrik tüketiyor.

104 yıllık dergi ve dijital yayıncı olan Forbes’in, kripto para piyasasındaki milyarderleri açıkladığı listede FTX’in CEO’su ve kurucu ortağı 30 yaşındaki Sam Bankman-Fried 24 milyar varlığıyla 2. sırada yer alıyordu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish