Dünyanın en hızlı büyüyen borsalarından biri olan FTX’in genç kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried dün bir röportajında Bitcoin’in ödemeler için ölçeklenebilir olmadığını söylemişti. Bu durum Bitcoin topluluğundan tepki çekerken, Jack Dorsey de Twitter’dan bu yoruma itiraz eden isimlerden oldu. İki CEO, Twitter’dan kısa bir tartışma yaşadı.

Bitcoin’in ödemeler konusunda yavaş ve yetersiz kaldığını söyleyen hatta proof of work sisteminin de çevreye zarar verdiğini iddia eden FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a, Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Block şirketi CEO’su Jack Dorsey’den itiraz geldi.

Bankman-Fried’ın açıklamaları sosyal medyada ciddi tepki alınca genç CEO, yeni bir açıklama yapmış ve “Ben aslında Bitcoin’i değer saklama aracı olarak potansiyeli olduğunu söyledim. Bitcoin ağı saniyede binlerce ya da milyonlarca işlemi yapamaz ama Bitcoin Lightning ve diğer katman 2 sistemlerle transfer edilebilir” demişti.

Bu tweet’in üzerine ise Jack Dorsey, Bankman-Fried’a, “Ve sen bunu röportajında söylemedin çünkü…” diyerek imâlı bir şekilde cevap verdi.

Bankman-Fried ise Jack Dorsey’nin bu sorusuna biraz da ortalama bir cevap vererek, röportajlarda bu sorunun kendisine çok fazla sorulduğunu ve Bitcoin transferi için her defasında Lightning ağını vurgulamamasının normal olduğunu ifade etti;

“Gerçekten mi? Bitcoin’in birçok yolla transfer edildiğini her röportajda söylemenin birçok seçeneği var. Bu soru bana çok fazla soruluyor ve her cümlede de ‘Lightning’ kelimesi geçmeyebiliyor”

Jack Dorsey, bu tweet’in üzerine bir cevap daha verdi ve “Çok da zor değil. Sadece ‘Lightning ağı, Bitcoin’i her gün ve hızlı şekilde transfer edebilmek için tasarlandı’ denilebilir” yorumunu yaptı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish