Kripto para borsası olan FTX’in CEO’su Twitter hesabı üzerinden piyasadaki düşüşü değerlendirdi.

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, Rusya-Ukrayna krizinin kripto para piyasasının fiyat performansına hangi yönde etki edebileceğine dair fikirlerini paylaştı.

Kripto Para Piyasasında Düşüş

Bitcoin (BTC), Rusya’nın günün erken saatlerinde Ukrayna’ya karşı harekete geçmesi ile birlikte düşüşe geçti. Bitcoin gün içinde 34.350 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 35.100 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin’deki düşüş, kripto para piyasasına da düşüş yönlü bir ivme kazandırdı. Çoğu altcoin yüksek oranlarda değer kaybetti. Ethereum (ETH) ise 2.300 dolar fiyat seviyelerine geriledi.

FEX CEO’sunun Düşüş Hakkındaki Yorumları

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasındaki düşüşü yorumladı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda kripto para piyasasındaki düşüşü yorumladı. Bankman-Fried, Rusya-Ukrayna krizi dolayısıyla Bitcoin’deki bu düşüşün bir sürpriz olmadığını ifade etti. Ayrıca bölgedeki gerilimin piyasada bir nakit sıkışıklığı yarattığını, bunun da geleneksel ve kripto piyasalarında satışlara yol açtığını belirtti. 

Bankman-Fried, bu durumun ilerleyen dönemlerde BTC‘nin bölgedeki yatırımcılar adına bir alternatif olabileceğini dolayısıyla da kripto para piyasasındaki bu düşüşün bir alım fırsatı sunabileceğini ifade etti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish