Kripto paraların düzenlenmesi konusunda G7 ülkelerinden adım geldi.

Kripto para sektöründe geçtiğimiz yıl içerisinde yaşanmayan kalmadı. Üstelik önde gelen ülkelerden regülasyon sesleri yükselmeye başladı.

G7 Ülkeleri Düzenlemelere Yeşil Işık Yaktı

G7 ülkelerinin, dijital para birimi standartlarını ve kripto düzenlemelerini ele alacaklarını bildirdi. gelişmekte olan ülkeleri merkez bankası dijital para birimi standartlarını uygulamaya teşvik edecek ve kripto para birimleri üzerinde daha güçlü bir düzenleme fikrinde birleşecek gibi duruyor. Ayrıca G7 ülkeleri orta gelirli ülkelerin borç sıkıntılarıyla mücadeleye odaklanacak.

Japonya’nın üst düzey para birimi diplomatı Masato Kanda, G7’nin bu yıl Japonya’nın başkanlık edeceği tartışmalarda, gelişmekte olan ülkelere uygun uluslararası standartlarla tutarlı merkez bankası dijital para birimlerinin uygulamasına nasıl yardımcı olacaklarını açıkladı.

Kanda, CBDC’nin gelişmesinden kaynaklanan riskleri ele almak için uygun şeffaflık ve sağlam yönetişim gibi faktörleri sağlamaları gerektiğini vurguladı. G7’nin perakende CBDC için kamu politikası ilkesi de dahil olmak üzere, gelişmekte olan ülkelere uygun standartlarla tutarlı CBDC‘yi uygulamaya koymalarına yardımcı olacakları önceliği olarak belirledi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish