Türkiye’nin en büyük spor kulübü Galatasaray, yeni NFT koleksiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Galatasaray Spor Kulübü, 27 Eylül’de Ali Sami Yen’in adını taşıyan bir non fungible token koleksiyonu oluşturdu. Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu; Legendary, Mythical ve Iconic olmak üzere üç parçadan oluşuyor. Her bölüm farklı nadirlik seviyesine sahip olduğu için NFT’ler buna göre fiyatlandırılacak.

Galatasaray, NFT koleksiyonunu piyasaya sürmek için spor dünyasına blokzinciri teknolojisi hizmetleri sunan Capital Block ve non fungible token alım satım platformu Shirtum ile iş birliği yaptı.

1 Ekim’de piyasaya sürülecek olan non fungible token koleksiyonu, Galatasaray’ın resmi internet sitesi ve Shirtum’un internet sitesinden satın alınabilecek. Ayrıca her arzın söz konusu internet sitelerinde özel bir açılış sayfası olacak. Kullanıcılar, bu sayfaya tıkladıklarında Shirtum’un Galatasaray’a ilişkin sayfasına yönlendirilecekler. Buradan kredi veya banka kartlarıyla NFT satın alabilecekler.

Galatasaray, Eylül 2019’da spor odaklı blokzinciri şirketi Chiliz ile iş birliği yapmıştı. Kendi taraftar tokenını piyasaya sürmüştü. GAL token, 2020 ortalarında Chiliz.net ve Socios.com’da listelenmeye başladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish