Galaxy Digital, Bloomberg ile birlikte bugün Bloomberg Galaxy DeFi Index’i (DEFI) devreye aldı. Galaxy Digital’in fon platformu Galaxy Fund Management de; DEFI endeksinin performansını izleyen, Galaxy DeFi Index Fund adında bir DeFi fonu oluşturdu.

Söz konusu endeks; aracı kurumlar, borsalar veya bankalar gibi merkezi finansal aracı olmadan finans hizmetleri sağlayan; piyasa değerine göre en büyük DeFi protokollerinin performansını ölçmek için geliştirildiği belirtiliyor.

Endekse dahil edilen varlıklar ve ağırlıklarının ise şöyle; UNI Uniswap %40.0, AAVE AAVE %18.0, MKR Maker %12.7, COMP Compound %10.0, YFI Yearn.Finance %5.4, SNX Synthetix %5.0, SUSHI SushiSwap %4.3, ZRX 0x %2.8, UMA UMA %1.8.

Bloomberg Çoklu Varlık Endeksleri Ürün Yönetimi Müdürü Alan Campbell; “Merkezi olmayan finans, kripto para piyasasında sıradaki büyük yatırım teması olarak gelişme kaydediyor. Likidite ve kurumsal saklama çözümleri büyümeye devam ederken DeFi kurumsal yatırımcılar için; giderek daha cazip bir seçenek haline geldi. Kripto endeks hizmetlerimizi çeşitlendirmek için Galaxy ile çalışmayı sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Galaxy Digital Ortağı ve Varlık Yönetimi Müdürü Steve Kurz da; “Galaxy, kripto para ekosistemindeki yeniliklere açık olmak isteyen kurumlara yol göstermeye devam ediyor. DeFi’ın temelindeki blok zinciri tabanlı altyapı, giderek olgunlaşıyor ve bu yeni teknolojinin finansal hizmetler alanı; nasıl kökten değiştirebileceğinin açık örnekleri gerçek zamanlı olarak ortaya çıkıyor. Bloomberg ve DeFi endeks fonumuzla varılan bu ortaklık; yatırımcılara finansal hizmetlerin geleceğine yönelik iyi planlanmış yatırım maruziyeti sağlayan veriler ve araçlar sunuyor.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish