Kripto para yatırım firması Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz kripto para düşüşünü değerlendirdi.  Son günlerde yaşanan bu düşüş hakkında Novogratz; Bitcoin’in 38-40 bin dolar civarında bir destek bulacağını söyledi. Fed’in son hamlesini ise “Şahin bir bakış” olarak değerlendirdi.

Mike Novogratz, ABD medyasından Squawk Box programına bağlanan ve kripto piyasasındaki son düşüşler hakkında konuştu. Novogratz konuşmasında orta vade için bir endişesinin olmadığını söyledi. Ancak bu durumun kripto paraları yavaşlattığını ifade etti.

Fed’in sonsuza kadar faiz arttıramayacağına dair düşüncelerin doğru olmadığını belirtti. Fed hakkındaki yorumları ise şu şekilde;

Bitcoin’in yükselmesindeki en büyük nedenlerden biri fiat paralarının değerlerinin azalmasıydı. Şu an Fed’ in şahin bakış açısı ile yaklaşıyor. Bu durum Bitcoin ve diğer kripto paraların değerinin azalmasına neden oldu. Bunun sebebini Fed’e bağlayanlar olduğu gibi kripto Nasdaq ile ilişkili olduğunu düşünenler de mevcut. Ancak Nasdaq en düşük seviyesinden %4’lük bir düşüş gerçekleştirirken; Bitcoin ise %35-%40’lık bir düşüş gösterdiğini unutmamak gerek.

Novogratz, Bitcoin’in geçen sene harika bir yıl geçirdiğini söyleyerek; bu yıl da 38-40 bin dolarlık güçlü bir destek bulacağını düşündüğünü de belirtti. Önümüzdeki haftalarda ciddi bir volatilite olacağını ve orta vade için de endişeli olmadığını söyledi.

Novogratz, Hazine tahvillerine bakıldığında bir haftada kriptonun %1.35’ten %1.7’ye çıktığını gözlemlediğini belirtmiştir. Grafikte ise bu durumun önce %2 ‘ye daha sonra %2.5’e gidebileceğini belirtti. Ancak bu durumun varlık fiyatlarında aşırı bir artışa neden olmayacaktır diyerek; kripto paraların çöküştense gelişmeler yüzünden kripto para endüstrisinin yavaşladığını belirtti.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish