Bloomberg ‘e Bitcoin hakkında Trump’ın ekonomi danışmanlığı yapan Gary Cohn konuştu! Bitcoin’in geleceği hakkında motive edici yorumlarda bulunmadı!

2017-2018 döneminde Donald Trump’ın ekonomi danışmanı olarak görev yapan Gary Cohn, Bloomberg Technology programına verdiği demeçte Bitcoin hakkında konuştu. Programın sunucusu olan Emily Chang, Bitcoin’in düşüşü ve diğer kripto paralar hakkında sorular yöneltti. Bunlardan en dikkat çekeni de “Yükseliş bekliyor musunuz ve bu para birimleri hayatımızda köklü değişikler yapacak mı?” soruları oldu.

Sözlerine Blokchain teknolojisine değinerek başlayan Gary Cohn, Blockchain denildiğinde akla ilk gelen Bitcoin, ancak diğer sektörlerde de Blockchain teknolojisinin gerekli olduğunu düşünüyorum, oldukça kullanışlı ve bu konuda kesinlikle bullish olduğumu söyleyebilirim açıklamasında bulundu.

Cohn, Bitcoin hakkında ise çok umut verici konuşmadı. Kendisini Bitcoin’e tamamen biat etmiş birisi olarak tanımlamadığını çünkü Bitcoin’in potansiyel olarak gelişmekte olan bir para birimi olduğunu bu sebeple zaman içerisinde başarısız olabileceğini söyledi.

Cohn, her varlığın bir sistemin parçası olduğunu bu nedenle herhangi bir şeyin ait olduğu bir sistem varsa hangi amaçla kullanıldığı açıkça görülebilir ama ben bu şeffaflığı Bitcoin’de görmüyorum dedi.Ayrıca Gary Cohn “Madenciler tarafından ne kadar Bitcoin çıkarıldığını veya kimin ne kadar Bitcoini olduğunu bilmiyoruz. Ayrıca kaç Bitcoin yok oldu onu da bilmiyoruz. Bütün bu sebeplerden dolayı Bitcoin’i ileride piyasa ile bütün halde görmüyorum.” açıklamasında bulundu.

tr_TRTurkish