Son dönemlerin en çok konuşlan teknolojilerinden biri olan Blockchain, gündelik hayatta pek çok farklı kullanım alanına sahip. Finanstan sağlığa kadar birçok kullanım alanı olan Blockchain, medya teknolojilerinde de yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Son olarak gazetici Cüneyt Özdemir’ de , canlı yayınlarını gerçekleştirdiği platformlara Blockchain tabanlı DLive’ı da ekledi.

Kısa bir süre önce Youtube kanalında 1 milyon aboneye ulaşan gazeteci Özdemir’in, canlı yayınları artık DLive’da izlenebilecek.  İlk yayınını gerçekleştiren Özdemir’i 3 bin kişi izledi.  DLive 2018 yılında Silikon Vadisi’nde kurulan Blockchain tabanlı bir canlı yayın platformu. Eldeki son verilere göre, aylık 7 milyonun üstünde aktif kullanıcısı olan platformda binlerce kişi yayın yapıyor. Dünyaca ünlü Youtuber PewDiePie’ın tercih ettiği DLive’da Barış Özcan da yakın zaman önce yayın yapmaya başlamıştı.

Barış Özcan’ın Mayıs ayında gerçekleştirdiği SpaceX roket fırlatma yayını,  Türkiye rekorunu kırmıştı ve yayını anlık olarak 111 bin 400 izleyici takip etmişti.

Leave a comment

tr_TRTurkish