Circle CEO’su Jeremy Allaire’nin yaptığı açıklamaya göre yakında üçüncü nesil blockchain teknolojisinin kripto para birimlerini milyonlarca kişi kullanacak!

Singapur Fintech Festivali‘nde Facebook’un “Diem” Derneği CEO’su Stuart Levey, Coinbase CPO’su Surojit Chatterjee, Soramitsu CEO’su Makoto Takemiya ve Circle CEO’su Jeremy Allaire bir panelde bir araya geldi. Panelin tartışma konusu üçüncü nesil blockchain kripto para birimlerinin geleceğiydi.

Allaire, henüz üçüncü nesil blockchain’nin gelişmekte olduğunu ve bu konu hakkında yorum yapmak için çok erken olduğunu belirtti. Öte yandan bu sistemlere benzer bir girişimde bulunacağını sözlerine ekledi. Soramitsu’nun CEO’su ise temel teknolojinin günlük kullanım için yeterli olsa da kripto para kullanımının benimsenmesinde yeterli olmadığını ifade etti. Sektördeki yeniliklerin tüketici deneyimi olduğuna karşı çıkan Allaire, iyileştirilmiş deneyimlerin örnek olacağını iddia etti.

Panelde tartışılan bir diğer konu ise dijital varlıkların benimsenmesiyle ilişkin etkisiydi. Çalışma deneyimine atıfta bulunan Diem sözcüsü Levey, yasa dışı faaliyetlerle ilgili hükümetlerin dijital para birimlerini düzenlemeleri gerektiğini savundu. Levey, CBDC’lerin kripto paralar için bir tehdit olmadığını savundu ve yasa dışı faaliyetlere yönelik tavizleri görmeleri için yetkililere çağrıda bulunduğunu söyledi. Ayrıca, hükümetlerin söz konusu projelere karışması konusunda endişeleri olduğunu ifade etti.

Leave a comment

tr_TRTurkish