Blok zincir veri platformu Glassnode, Bitcoin’in hala ayı piyasası sinyalleri gösterdiğini belirtti. Şirket son incelemesinde, özellikle Asya bölgesindeki satış baskısının Avrupa ve ABD’deki işlemleri ciddi şekilde etkilediğini yazdı. Ayrıca Bitcoin’in haftalardır 42 bin doların üzerinde güçlü bir kapanış yapamama sebebi olarak gösterdi. 

Kripto paralarda düzenli olarak rapor ve çalışmalar hazırlayan Glassnode şirketi, Bitcoin’de hala ayı piyasası göstergeleri olduğunu belirtti.

Bugün itibariyle Bitcoin 43 bin doların üzerine sert bir yükseliş hareketi yapıp son 2 haftadaki en yüksek seviyesine ulaştı. Fakat Glassnode’un incelemesi zincir üstü aktivitenin hala yavaş olduğunu belirtiyor.

Analiz firması raporunda; Bitcoin’in ayılarla güçlü şekilde savaştığını ve toparlanma konusunda iyi bir performans sergilediğini yazdı.

Glassnode’un çalışmasında ilginç de bir bilgi verildi. Rapora göre;  yatırımcılar dünya üzerinde bulundukları bölgeye göre de farklı hareketlerde bulunmaktalar.

Alım yapan grubun büyük bölümünün ABD ve Avrupa’dan olduğunu yazan şirket; satıcıların ise Asya merkezli olduklarını ekledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish